Перейти на главную страницу

главная страница | наши сотрудники | фотобанк | контакт
   Цели и задачи Центра  
  Текущий комментарий  
  Тема  
  Автор дня  
  Социология и политика  

  Аналитика  
  Социологические исследования  
  Публикации и интервью  
  Новости  


Віктор Янукович хоче внести зміни до Конституції


07.06.10

Політологи вважають, що президент Віктор Янукович хоче внести зміни до Конституції для того, щоб закріпитись при владі. За словами фахівців, такий розвиток подій може уподібнити Україну до Росії і повернути главі держави повноваження Леоніда Кучми. Експерти також припускають, що у Верховній Раді у майбутньому знайдеться 300 голосів для внесення поправок.

Коментар для «gazeta.ua» Антона Фінька, політолога, експерта Київського центру політичних досліджень і конфліктології

– Зміни до Конституції потребують, по-перше, трьохсот голосів у складі Верховної Ради, по-друге, вони вимагають консолідованої підтримки у правлячому таборі. На сьогодні, ані перша умова, ані друга не сприяють реалізації таких ініціатив. І тому, гадаю, заяви на кшталт цієї становлять, швидше, приклад зондування ґрунту, ніж серйозних намірів...

Звісно, можна знайти обхідні шляхи імплементації, але досвід часів референдуму Леоніда Кучми свідчить, що такі ініціативи мають спиратися на консолідовану підтримку в правлячому таборі. Не думаю, що в інтересах великих фінансово-промислових груп згортання в Україні основ нинішнього режиму, який передбачає обмеження повноважень інституції президента. Тому реалізувати такі ініціативи надзвичайно важко.
Copyright © 2002-2012 Киевский центр политических исследований и конфликтологии
Copyright © 2002-2012 Центр эффективной политики

При использовании материалов сайта ссылка на источник обязательна.


bigmir)net TOP 100