Перейти на главную страницу

главная страница | наши сотрудники | фотобанк | контакт
   Цели и задачи Центра  
  Текущий комментарий  
  Тема  
  Автор дня  
  Социология и политика  

  Аналитика  
  Социологические исследования  
  Публикации и интервью  
  Новости  


КПУ ніколи не розірве стосунки з «регіоналами»


27.07.10

Комуністична партія змушена час від часу критикувати владу.

Про це інтернет-виданню «Gazeta.ua» заявив експерт центру політичних досліджень і конфліктологіі Антон Фінько, коментуючи заяву лідера КПУ Петра Симоненко про те, що комуністи є єдиною справжньою опозицією.

«Очевидно, що ліві політичні сили, представлені в коаліції, потрапили в не надто просте для себе становище. Вони перебувають в одному Альянсі з партією великого капіталу. І час від часу змушені спрямовувати своїм виборцям сигнали, що вони не в усьому згодні з політикою, яка визначається біло-блакитними правлячими колами», – пояснив аналітик.

Водночас, експерт називає демарш КПУ дивним, зважаючи на те, що партія входить до складу коаліції.

«Ці демарші виглядають доволі дивно, коли партія, що представлена в коаліції, заявляє про свою псевдопозиційність... Ясно, що ці заяви спричинені предвиборними міркуваннями, прагненнями усіляко відтінити себе від ПР, як партії великого капіталу», – заявив він, додавши, що Компартія дозволяє собі певну фронду, певну опозиційність, яка напевне викликає деяке незадоволення на Банковій, на Грушевського.

Характеризуючи нинішнішні електоральні позиції комуністів, Антон Фінько зазначив:

«Річ у тому, що сильні ліві сили існують там, де слабкий соцпопулізм. Популістичні рухи виключають сильних лівих», – пояснює Фінько. В якості прикладу експерт наводить Чехію, де є сильна компартія. «І в одночас вона є однією з небагатьох країн, де відсутній соціальний популізм... В Україні ж такий розподіл виборців між сходом та півднем України, з одного боку, та центром і заходом, з іншого, надзвичайно утруднює діяльність лівих, не дає їм змогу відігравати роль лідера опозиції.

Говорячи про заяву Симоненка, Антон Фінько заявив, що лідер КПУ знає межу критиці.

«Не думаю, що заява погоджена, але думаю, що лідери знають межу у критиці. Річ у тому, що будь-яка зі сторін не зацікавлена у тому, щоб доводити ситуацію до відвертої конфронтації. Обидві сторони, на мій погляд, будуть ладні у певний момент зупинитися через те, що вони взаємнозалежні. Наприклад, якщо ПР позбавиться підтримки КПУ, то вона змушена буде задовольнятися підтримкою перебіжчиків», – зазначив Фінько.

«Це Альянс, у якому слабкіші партнери виявляють фронду, проте не доводять справу до конфронтації», – резюмував політолог.
Copyright © 2002-2012 Киевский центр политических исследований и конфликтологии
Copyright © 2002-2012 Центр эффективной политики

При использовании материалов сайта ссылка на источник обязательна.


bigmir)net TOP 100