Перейти на главную страницу

главная страница | наши сотрудники | фотобанк | контакт
   Цели и задачи Центра  
  Текущий комментарий  
  Тема  
  Автор дня  
  Социология и политика  

  Аналитика  
  Социологические исследования  
  Публикации и интервью  
  Новости  


Почавши роботу з порушення Конституції, парламент може зробити це поганою традицією - експерт


27.11.14
[Голос.UA]

Почавши роботу з порушення Конституції, новий парламент може зробити це поганою традицією.

Таку думку висловив експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Антон Фінько у коментарі кореспонденту ГолосUA.

«Така процедура відкриття Верховної Ради і прийняття присяги є результатом політичного компромісу між тими силами, які представляють зараз парламент. Політичні компроміси, можливо, і варто вітати, якщо вони застосовуються без порушення вимог закону та Конституції України», - сказав він.

При цьому експерт уточнив, яку саме статтю Конституції було порушено при відкритті роботи нового складу парламенту.

«Ст. 79 Конституції України говорить: «Присягу зачитує найстарший за віком народний депутат перед відкриттям першої сесії новообраної Верховної Ради України, після чого депутати скріплюють присягу своїми підписами під її текстом».

Те, що в цьому разі ВР пішла в обхід цим нормам, свідчить - подія може стати прецедентом, коли політичні сили в Україні не розглядають текст Основного закону, як головну інстанцію, на основі якої можна приймати важливі рішення в країні. Відмова слідувати Конституції може призвести до того, що парламентські політичні сили України не зможуть врегулювати свої відносини на основі вимог Конституції», - вважає А. Фінько.

Нагадаємо, перше засідання нового парламенту відкрив найстарший народний депутат Юхим Звягільський, але депутати виголошували присягу всі разом, а не повторюючи її за найстаршим представником парламенту.
Copyright © 2002-2012 Киевский центр политических исследований и конфликтологии
Copyright © 2002-2012 Центр эффективной политики

При использовании материалов сайта ссылка на источник обязательна.


bigmir)net TOP 100