Ще однією статтею наповнення бюджету могла б стати глобальна приватизація, якої за час перебування при владі як П. Порошенка, так і В.Зеленського Україна так і не дочекалася. Надії на Зеленського в цьому відношенні були серйозні, так само, як і його обіцянки. Прем’єр-міністр України О. Гончарук повідомляв, що Кабінет міністрів передав на приватизацію 530 державних підприємств на загальну вартість понад 12 млрд грн. Що більше, ніж за всі 28 років незалежності, говорив у коментарі 112.ua радник президента, член наглядової ради Міжнародного фонду Блейзера О. Устенко.
Завершення приватизації як масштабного соціально-економічного проекту трансформації державної власності спочатку покладалося Урядом на 2014 рік, потім – на 2015 рік. Проте досить швидка приватизація в останні роки значно уповільнилася, що призвело до невиконання планів приватизації, значного зменшення кількості приватизованих об’єктів та зниження надходжень до бюджету від приватизації. Про це, зокрема, свідчать дані Фонду державного майна України.
У 2013 році кількість об’єктів, що змінили державну форму власності, складала 166 і в порівнянні з 2000 роком зменшилась більш ніж в 10 разів, комунальної, відповідно, 990 об’єктів (зменшення майже в 4 рази).
Уповільнення процесу приватизації значною мірою було пов’язане з дією неекономічних факторів, загостренням політичної ситуації в країні. У зв’язку з цим наміри прискорити процес приватизації та завершити її в 2014–2015 роках, а також підвищити її роль в поповненні доходів державного бюджету, не можуть бути реалізовані.
У 2014 році зафіксоване подальше уповільнення процесу приватизації та скорочення надходження від неї до бюджету.
Протягом січня-жовтня 2014 року державну форму власності змінили лише 85 об’єктів, з яких 65 об’єктів групи А, 2 об’єкти груп В, Г, 10 об’єктів групи Д, 2 об’єкти групи Е та 6 об‘єктів групи Ж.
Крім того, за угодами з органами місцевого самоврядування органи приватизації змінили комунальну форму власності 611 об’єктів, з яких 610 об‘єктів групи А та 1 – групи Д.
Таким чином, в 2014 р. велика приватизація практично зупинилася, у приватну власність переходять переважно невеликі об’єкти групи А.
Значно погіршилася ситуація з надходженням коштів до державного бюджету. Зростання дефіциту зведеного бюджету, скорочення зовнішніх та внутрішніх інвестицій, значні складнощі для виходу на ринки запозичень зменшує потенційні можливості Уряду щодо отримання фінансування на ринкових умовах.
На тлі виникнення серйозних проблем з наповнення бюджету, необхідністю обслуговування значних державних боргів, в тому числі зовнішніх, загостренням проблем із залучення іноземних інвестицій та кредитів, збільшення доходів від приватизації може частково вирішити збалансувати бюджет. Проте офіційна зупинка великої приватизації у квітні 2020 року унеможливлює це.